czerniejące palce od złota w ciąży

Znaleziony temat: czerniejące palce od złota w ciąży

Czerniejące palce od złota w ciąży – jak sobie z tym poradzić?

Ciąża to czas, kiedy kobieta doświadcza wielu zmian w swoim ciele. Jedną z nich może być pojawienie się czerniejących palców od złota. Co to takiego i jak sobie z tym poradzić?

Czerniejące palce od złota to zjawisko, które występuje u niektórych kobiet w ciąży. Wynika to z faktu, że w trakcie ciąży dochodzi do zmian hormonalnych, które wpływają na pH skóry. W efekcie złoto, które nosimy na palcach, zaczyna utleniać się i powodować ciemnienie skóry.

Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim warto ograniczyć noszenie biżuterii złożonej z metali szlachetnych. Jeśli jednak nie chcemy rezygnować z noszenia pierścionka zaręczynowego czy obrączki, warto zwrócić uwagę na ich jakość. Lepiej postawić na złoto próby niższej, np. 14 karatowe, które jest mniej podatne na utlenianie.

Warto też pamiętać o regularnym myciu rąk i dbaniu o higienę skóry. Czernienie palców może być spowodowane nie tylko złotem, ale także brudem i potem, który gromadzi się na skórze.

Jeśli jednak mimo wszystko nasze palce zaczynają czernieć, warto skonsultować się z lekarzem. Czernienie skóry może być objawem innych problemów zdrowotnych, takich jak choroby wątroby czy niedobór żelaza.

Podsumowując, czerniejące palce od złota w ciąży to zjawisko, które może być uciążliwe, ale nie jest niebezpieczne dla zdrowia. Warto jednak pamiętać o dbaniu o higienę skóry i wybieraniu biżuterii z odpowiedniej jakości materiałów. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: czerniejące palce od złota w ciąży

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Twój Przewodnik po Urzędzie Miasta Szczecin

Twój Przewodnik po Urzędzie Miasta Szczecin Co to jest Urząd Miasta Szczecin? Urząd Miasta Szczecin to instytucja, która zajmuje się zarządzaniem miastem Szczecin. Jest to

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.